3.109/1

На кафедрі Автоматики та Телекомунікації факультету комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації, електроінженерії та радіоелектроніки Донецького національного технічного університету функціонує сучасна лабораторія мережних технологій, технології автоматизації, IoT, IIoT та Indastry 4.0 (3.109/1).

Лабораторія оснащена провідними зразками телекомунікаційного обладнання  вендорів Cisco, D-Link, TP-Link, Panasonic, яке дозволяє проводити комплексні дослідження мультисервісних мереж, їх конфігурування та аналіз. Сегмент технологій промислової автоматизації представлений стендами укомплектованими сучасними контролерами ключових європейських компаній  Phoenix Сontact, SIMENS, BERGOF. Частина обладнання отримана у рамках співпраці за допомогою кроудсорс проекту EduNet та програми TATU, а частина закуплена за власні кошти.

 

На базі лабораторії викладачами кафедри АТ відкрито мережеву академію Cisco, до навчання в якій, під керівництвом тьюторів (тренерів) залучаються не тільки студенти факультету, а й всього університету.

Окрім академії Cisco, в лабораторії функціонує навчальний центр з технологій промислової автоматизації, створений в рамках дієвого партнерства кафедри та освітньої мережі EduNet.

Лабораторна база дозволяє студентам, аспірантам, докторантам, викладачам та науковим співробітникам проводити дослідження за напрямами:

– радіоелектроніка;

– системи комутації та розподілу інформації;

– системи мобільного зв’язку;

– телекомунікаційні та інформаційні мережі, мережі передачі данних;

– мультисервісні мережі;

–NGN, SDN, SDP-мережі;

–забезпечення параметрів QoS, балансування навантаження та адаптивна оптимізація;

–операційні системи та хмарні обчислення;

–розробка пристроїв та мереж IoT та IIoT;

–промислові мережі та системи зв’язку;

– пристрої автоматизації та систем управління;

– технічні засоби автоматики;

– системний аналіз складних систем управління.

Окрім проведення лабораторного практикуму, обладнання активно використовується студентами кафедри АТ та факультету КІТАЕР для розробки інноваційних проектів, підготовки до конкурсів, олімпіад, виставок сучасних технологій.

 

 

        

     

 

Фото Молодіжний Хаб Покровська.                        Ð¤Ð¾Ñ‚о Молодіжний Хаб Покровська.