Кібербезпека


Ми живемо у вік розвитку кіберпростору, і щодня кожен з нас стикається з необхідністю використання інформаційних технологій. Від соціальних мереж, розміщення інформації про свої персональні дані в інтернеті до користування банкоматами, банківськими рахунками і т. п. У зв’язку з цим виникає проблема освіти і професійної підготовки фахівців в галузі управління ІТ та інформаційною безпекою, яких все ще не вистачає в Україні.

1

Кібербезпека – це безпека інформації та інфраструктури в цифровому середовищі, що її забезпечує. Кібербезпека передбачає досягнення і збереження властивостей безпеки в ресурсах організації або користувачів, що спрямовані на запобігання відповідним кіберзагрозам.

В Україні найбільше від кібератак страждають впливові медіа, фінансові інститути та державні установи. При цьому на сьогодні зростає не тільки кількість атак на інформаційну інфраструктуру, але і їх складність. Зловмисники використовують різні види атак: фізичні (атаки на телевізійні вежі), DDoS-атаки (на сайти Центрвиборчкому, Верховної Ради та ключових ЗМІ), зломи інформаційних ресурсів (сайту ЦВК, електронних скриньок політиків і журналістів), атаки на мобільні мережі (перехоплення переговорів мобільного зв’язку).

3

2

Ця спеціальність є новою в Україні і на даний момент її викладають всього в декількох передових університетах нашої країни. Один з таких – Донецький національний технічний університет.Великі компанії та фінансові установи нашої країни готові інвестувати значні ресурси на захист даних. Студенти, які пройшли навчання за цією спеціальністю, будуть користуватися попитом на багатьох великих підприємствах і отримають можливість стажування в таких компаніях, як Київстар, Matrix та ін.

Можливості працевлаштування:

˗ фахівець з організації захисту інформації;

˗ прикладний програміст;

˗ системний програміст;4

˗ web-програміст;

˗ фахівець з режиму секретності;

˗ інженер з експлуатації засобів захисту інформації;

˗ інспектор з організації захисту секретної інформації;

˗ системний адміністратор;

˗ адміністратор баз даних;

˗ спеціаліст з проектування систем захисту інформації;

˗ спеціаліст з проектування комп’ютерних мереж;

˗ аналітик комп’ютерних систем;

˗ аналітик із захисту інформації;

˗ менеджер з безпеки підприємства.

5

Перелік дисциплін, що вивчаються:

— інформаційні технології;

— засоби прийому та обробки інформації в системах технічного захисту інформації;

— організаційне забезпечення технічного захисту інформації;

— теорія інформації та кодування;

— криптографія та стенографія;

— управління інформаційною безпекою;

— безпека інформаційних та комунікаційних систем;

— СУБД;

— основи системного програмування;

— системи банківської безпеки;

— теорія та проектування завадостійких кодів;

— WEB-програмування.