Абітурієнтам

Покровськ готує кращих ІТ-інженерів для України та зарубіжжя

На Донбасі підготовкою ІТ-інженерів займається Донецький національний технічний
університет, який наразі функціонує у м. Покровськ. Це єдиний вищий навчальний заклад у регіоні з такою спеціалізацією, тому його випускники завжди цінувалися не тільки в Україні, але й за її межами.

Не дивлячись на глибоку економічну кризу в нашій країні, такі сфери, як телекомунікації,
автоматика, електроінженерія, кібербезпека продовжують бути актуальними та затребуваними.

Сферам, які динамічно розвиваються, потрібні висококваліфіковані спеціалісти, готові
працювати з новим іноземним обладнанням, підготовкою яких і займається ДонНТУ. Передові
позиції в університеті займає ФКІТАЕР – факультет комп`ютерно-інтегрованих технологій,
автоматизації, електроінженерії та радіотехніки.

Чому ФКІТАЕР? Існує декілька причин, перед якими ви не зможете встояти.

Перша. Ви не хочете просиджувати штани на нудних лекціях? На факультеті КІТАЕР навчатися цікаво! Підготовку веде потужний професорсько-викладацький склад, який включає як іменитих вчених (А.А. Зорі, В.Я. Воропаева), так і молодих викладачів, які самі не так давно вийшли з університетських стін (улюбленці студентів Р.Н. Ахмедов, Д.О. Жуковська). Тому на парах можна як повчитися мудрості, так і трохи розважитися.

Друга. Вас лякають розмови старшокурсників за нудні практичні заняття, в яких багато розрахунків та мало сенсу? На нашому факультеті на вас чекають цікаві лабораторні роботи, оскільки адміністрація вишу приділяє значну увагу розширенню та постійному оновленню матеріально-технічної бази. Так, у 2015 році в ДонНТУ було відкрито лабораторію мережевих технологій і телекомунікацій, яка включає міні-АТС Panasonic, новітнє обладнання Phoneix Contact, отримане у рамках проекту TATU, та ін. До речі, таке устаткування є тільки у п'яти університетах України. Крім того, кафедра електронної техніки ФКІТАЕР активно співпрацює з розробниками Open System – виробниками стендів, які охоплюють різноманітні схемотехнічні пристрої: від керування двигунами та роботи з датчиками – до безпровідних технологій зв'язку стандарту GSM. На них цікаво працювати навіть людям, далеким від електронної техніки.

Третя. Ви поважно ставитеся до людей і чекаєте на таке ж відношення в університеті? ФКІТАЕР під чуйним керівництвом виконуючого обов'язки декана Едуарда Анатолійовича Петеліна робить усе можливе, аби зменшити відстань між студентом і деканатом. У деканаті вас завжди зрозуміють і будуть намагатися допомогти.

Четверта. Ви хочете заявити про себе? На нашому факультеті заснована традиція щороку проводити форум «ТАК», де талановитих студентів відзначають провідні компанії України: «Київстар», «D-Link», «Matrix», Авдіївський коксохімзавод та ін. Крім того, кращі студенти отримують стипендію Президента, Кабінету міністрів, Верховної ради, фонду Віктора Пінчука тощо.

П'ята. Ви хочете більше практичних знань? Факультет КІТАЕР кожен рік відправляв свою команду під керівництвом Г.В. Ступака на конкурс «Професіонали майбутнього», де студенти вирішували реальні задачі інфокомунікацій. У 2016 році відкриті лекції в ДонНТУ погодилися провести компанії «Київстар» і «Nokia». Крім того, студенти проходять практику в компаніях «ДТЕК», «Дейта Експрес», «Донбас інформ зв'язок сервіс», «Matrix» та ін. Розширюється й міжнародне співробітництво університету з вишами Німеччини, Польщі, Франції, куди також планується відправити практикуватися кращих студентів.

Шоста. Ви маєте активну громадянську позицію? Університет не забуває про патріотичне виховання молоді та робить усе, щоб випустити різносторонньо розвинутого спеціаліста. Так, на постійній основі університет відвідують різноманітні громадські організації, також в ДонНТУ широко відзначаються державні та національні свята.

Сьома. Ви енергійні, любите співати й танцювати? Заступник декана, доцент А.О. Воропаєва не дасть вам сумувати. Факультет веде активне студентське життя. Традиційні заходи, як-от День факультету, дебют першокурсника, Хелловін, ігри в Мафію, вже стали справжніми святами для студентства. Також студенти ФКІТАЕР входять до складу команди КВК «Мёд», активно беруть участь у роботі профкому та старостату. Якщо ви активні, вас завжди підтримають. Вже з перших днів навчання ви зрозумієте, що факультет КІТАЕР – це велика сім'я, де допоможуть і не залишать у біді.

І, нарешті, восьма причина. Двері ДонНТУ завжди відкриті. Ми чекаємо на вас! Наша адреса: м. Покровськ, пл. Шибанкова, 2. Ви дізнаєтеся, які предмети ЗНО необхідно складати для бажаної спеціальності та який для них прохідний бал, побуваєте в наших лабораторіях, а також зможете поспілкуватися з нашими викладачами та студентами.

 

Сподіваємося, що ви зробите правильний вибір!